Podzimu vévodí neonová saka

V módě teď frčí recyklace a upcyklace a současná móda hledá prvky v minulosti. Ty pak přenese do současnosti jen podobě minulé dodá svěží nádech. Ten aktuální se nese v duchu Y2K a neonu.

Podzimu vévodí neon

Co vlastně Y2K znamená? Nadšenci módy, kterým anglický jazyk není cizí, si domyslí, že se jedná o zkratku Year 2000. Tudíž jde o módu z pozdějších 90. let až po rok 2000. Tenkrát frčely neonové barvy, které nesměly chybět v šatníku nikoho z nás. Různě ulítlé a kýčovité doplňky, trička nad pupík a teplákové soupravy. Mnohým se vybaví Paris Hilton, která tehdy udávala trendy. 

Máme tu už podzim, který má spousta lidí spojený s barvami právě tohoto období a károvaného vzoru. Období plné zimy, deště a stresu – obzvlášť v době koronavirové. Tomu je letos ale konec. Odstíny hnědé nebo šedé mizí a letošnímu podzimu vévodí právě neonové barvy! A to především saka v pestrých barvách, které by nemělo chybět v šatníku žádné ženy. 
I když by někdo řekl, že se takové sako k ničemu nehodí, opak je pravdou. Možností, jak takový kousek kombinovat, je veliká spousta. Může působit rošťácky a sportovně, ale stejně tak elegantně. Neonové sako se totiž skvěle hodí k šatům, i k šortkám s vysokým pasem po vzoru vintage. A stejně tak se dá kombinovat i s kalhotami nebo teplákovou soupravou. 

Neonová saka jsou trendy

A že to není nic pro minimalistky? Právě naopak! V šatníku minimalistek se neonové sako bude skvěle vyjímat. Stačí ho zkombinobat třeba s bílým svrškem.
Tak proč letošní podzim něčí neosvěžit a nerozzářit? A čím jiným než právě neonovým sakem. Pokud byste o takový model stáli, ale nevíte, jak ho vynést nebo jak kombinovat, inspirujte se u Jacquema, Balmaina nebo u značky Aggi. A sama Sonia Ichti nafotila neonovou kolekci pro MM6 Maisona Margielu! Pochopitelně spoustu trendy kousků nabízí i Zalando nebo Glami, tak neváhejte a i vy jděte rozzářit toto podzimní období.