Vlastnosti bublinové fólie

Snese souvislý tlak na velké ploše – této vlastnosti využijete při balení větších plochých předmětů, které musíte zabezpečit před poškrábáním a znečištěním. Můžete je pokládat i na sebe, což je případ dřevěných desek rozebraného nábytku.

Neposouvá se a neklouže – na rozdíl od papírového balicího materiálu či textilu se takto lépe zabezpečují předměty vůči nežádoucímu pohybu např. v krabicích při stěhování. Stačí mít vrstvu bublinek na vnější straně, ty se do sebe zaklesnou podobně jako zuby ozubeného kola. Toto je důležité např. při balení skla a porcelánu.

bublinková fólie

Perfektní tepelný izolant – tohle oceníte hlavně doma při práci na zahradě nebo v interiéru, kde se nechcete zašpinit od zeminy, nebo naopak chcete chránit koberec od ne zrovna čistých montérek. Měkký povrch, který dobře izoluje tělesné teplo, je pro bublinkovou fólii typický, což vám práci usnadní a zpříjemní.

bublinová fólie

Dobře se s ní pracuje – je příjemná na dotek, hypoalergenní, ze zdravotního hlediska nezávadná i při kontaktu s dětskou pokožkou, takže do ní můžete zabalit hračky, děti ji mohou využít na hraní jako podložku, anebo z ní vytvářet různé výtvarné výrobky. Snadno se stříhá nůžkami, řeže technickým nožem, nezanechává žádný zápach a ani nepřijímá cizí pachy.

Má dlouhou životnost – můžete ji mít doma v rezervě třeba celou roli nebo ji mít nastříhanou v plátech, takto vám vydrží řadu let, aniž by se rozpadla nebo utrpěla jinou újmu. A pár čtverečních metrů bublinkové fólie v záloze se vždy hodí pro mnoho situací, např. při převážení věcí v autě, stěhování, odesílání balíků poštou, zabezpečení zásilek porouchaných spotřebičů, na které se vztahuje záruka atp.

Hodí se i na cestách – bublinová fólie https://www.balteto.cz/vyplnove-polstarky/ se nejvíce využívá na balení předmětů při jejich transportu nebo ukládání v domácnosti, ale může posloužit i pro jiné účely. Využijete ji při balení věcí v zavazadlech do letadla, kde s nimi „balíkáři“ nezachází zrovna v rukavičkách, anebo při stanování v přírodě pro zabezpečení a vyztužení stanové podlážky.