Tažné zařízení se vždy hodí! Je možné ho doinstalovat i později

Tažné zařízení, pro někoho možná nepotřebná součást automobilu, pro někoho „doplněk“, který prostě nesmí ve výbavě chybět. Tažné zařízení má mnohé využití. Využijete ho k připojení nejrůznějších přípojných vozíků, nosičů kol, karavanů apod. Pro mnohé z nás se tak stává poměrně nepostradatelným prvkem.

Auto s tažným zařízením

Může být součástí výbavy nebo ho lze dokoupit

Tažné zařízení jsou buď součástí výbavy vozidla nebo je možné ho dokoupit a instalovat i později. Vhodnější variantou je samozřejmě pořízení automobilu s tažným zařízením namontovaným již z výroby, jelikož později je nutné provést zásah do karoserie vozidla.

U nových automobilů se jedná samozřejmě o příplatkovou výbavu, která standardně k dispozici není. U ojetých vozů lze vybírat buď přímo vozy s již instalovaným tažným zařízením nebo ho lze případně i v budoucnu doinstalovat. Cena tažného zařízení je poměrně přívětivá a investice neohrozí váš rodinný rozpočet. Dodatečná instalace tažného zařízení je možná u převážné většiny vozidel.

Moderní automobil

Tažná zařízení jsou vyráběna v různých variantách

K dispozici jsou hned v několika variantách. Řada z nás zná klasická tažná zařízení v pevném provedení. Dříve to býval jediný typ. V současné době jsou však k dispozici již propracovanější kousky. Jedná se o tažná zařízení sklopná či odnímatelná. Každý typ toho zařízení má samozřejmě svá pro a proti. Odlišují je zejména vlastnosti.

Při výběru vhodného tažného zařízení si je třeba uvědomit, jak často a k jakým účelům budete tažné zařízení využívat. Odlišné typy totiž disponují různými vlastnostmi a jsou vhodnější např. pro občasné nebo časté používání. Zajímat byste se měli také o maximální možné zatížení. To je jednou z nejdůležitějších veličin, která by vás při výběru vhodného tažného zařízení pro váš automobil měla zajímat. Výběr nemusí být snadný a pokud si nejste jisti, které tažné zařízení zvolit, je vždy lepší se poradit s odborníkem.