Zateplená celoročně obyvatelná dřevostavba může být řešení

Bydlení v mobilní dřevostavbě na vlastním pozemku, v rekreační chatové oblasti, daleko od městského ruchu, v kontaktu s přírodou je snem, o jehož realizaci se již postarali mnozí z nás. Kromě přírody a čistého prostředí je motivací k rozhodování o koupi takového domu i úspora financí.

bydlení v mobilní dřevostavbě

Kdy koupit mobilní dřevostavbu

Zdražování energií, základních potravin a spolu s tím i nájemného vede k tomu, že mnoho lidí zvažuje co nejvíce se osamostatnit, nebýt závislí na systému a vnějších okolnostech, a snaží se od toho bláznivého dění dnešní doby pokud možno alespoň zčásti odstřihnout. Jednou z cest, jak to podniknout, je vlastní bydlení. A třeba v celoroční mobilní zateplené dřevostavbě.

toaleta v bytě

Na nájemném platíme každý měsíc nehorázné sumy někomu cizímu do kapsy a vyhlídky do budoucna v tomto směru nejsou růžové, což vám předpoví mnoho vzdělaných a moudrých lidí. Začít tedy bychom měli právě zde. Raději platit za své, než někomu, kdo za nás prakticky rozhoduje. Stačí vypovědět důvodně smlouvu a musíte si hledat nové nájemné, stresovat se kvůli stěhování, změně lokality, zaměstnání atd.

Energie – v mobilním domě máte možnost snížit náklady na bydlení na maximum. Lze to udělat mnoha způsoby, kupříkladu vytápěním dřevem v krbu či krbových kamnech. Dřevo a dřevitý odpad je stále považován za nejlevnější topnou surovinu, pouze to vyžaduje jistý čas na přípravu a fyzickou námahu. Mnoho mobilních dřevostaveb se může pyšnit energetickou třídou B, tedy druhou nejúspornější, a navíc jde o objekty přízemní.

Další možností je ušetřit na zemním plynu, kdy neplatíte pevné sazby, ale pouze za spotřebovaný plyn propan-butan v podzemním zásobníku či v lahvích. Pak tu máme vlastní studnu – vrt na vlastní zahradě, takže odpadá vodné a stočné, a fotovoltaika na střeše může výrazně snížit náklady na elektrickou energii.