RETRO Móda

Jestliže vyslovíte RETRO MÓDA, někdo si může ťukat na čelo, že nejste normální. Jistě si pod tím představíme oblečení, které se nosilo kdysi, hodně dávno. Jenže tato MÓDA se vrátila zpět mezi nás a je celkem oblíbená. RETRO styl oblečení byl ve 40, 50, 60, 70 i 80 letech, která se vrátila k nám. Pokud se pohybujete v MÓDĚ, pak víte jak se k nám retro styl vrátil. Není divu, když hraje barvami, které nás lákají. Tak jako máme odpůrce RETRO stylu, pak najdete příznivce, kteří tento styl oblečení milují.

Čtyři ženy oblečené v RETRO stylu. Puntíkové šaty, červené doplňky.

ČÍM JE TYPICKÝ RETRO STYL?

RETRO STYL je známý tím, že se rozhodně nemusíte bát nudy. Je typická barvami, kterými se rozhodně nešetří. Čím více barev pohromadě, tím větší RETRO. Nepatří sem jen zářivé a výrazné barvy, ale i pastelové. Pokud jde o styl, nesmíme opomenout odvážné vzory, ale i květinové.

 

RETRO STYL 40. LET

V této době, byla MÓDA byla stylová a jednoduchá. Vzhledem nedostatku látek v průmyslu, ženy si přešívaly oblečení doma. Většinou se šilo z ubrusů, závěsů a povlečení. Takže nebyly používány látky, ze kterých by se mělo běžně šít. MÓDA 40. let nebyla pro každou ženu. Jestliže žena měla štíhlou postavu, pak vynikly její krásné křivky. Bohužel v opačném případě, žena ukazovala svoje nedostatky.

 

RETRO STYL 50. LET

V 50. letech šaty a sukně zvýrazňovaly úzký pas. Sukně byly široké se spodničkou. Byla i varianta úzkých sukní, které byly vypasované na bocích. Oblíbené byly výstřihy v srdíčkovém a lodičkové výstřihy. A je jisté, že MÓDA se vrátila, ale na to se můžete zeptat své babičky.

 

RETRO STYL 60. LET

Áčkové sukně, které byly dlouhého střihu. Jistě zde nebyla doménou jednobarevnost. Byly vzorované, barevné. Převládali zde geometrické tvary. Šaty rovného střihu, s límečkem nebo zdůrazňovaly vosí pas. Nosily se barevné punčochy a bílé lodičky. Hlavu doplňoval široký klobouk. V těchto letech vypukla MÓDA HIPPIES. Látky hrály barvami. Nosilo se volné oblečení s květinovými a zvířecími vzory. MÓDA HIPPIES byla doplněna korály, třásněmi, sandály nebo dokonce i bosými nohy.

Žena oblečená v RETRO stylu HIPPIES

RETRO STYL 70. LET

Lesklé oblečení a kalhoty do zvonu, to byla 70. léta. Oblíbené byly džínové materiály. Pestrobarevné šaty s rozšířenými rukávy. Divoké vzory, které zdobili oblečení. U šatů nechyběly ani puntíky.

 

RETRO OBLEČENÍ 80. LET

Nosily se vysoké podpatky. Bundy byly zdobeny nápisy nebo drobnými květinami. Barevné leginy, které byly křiklavé, ale i se vzorem leoparda. Což vidíte na spoustu oblečení i dnes. Úzký pas zdůrazňovaly pásky.

 

Jestliže si s tím dáte práci, tak zjistíte, že je tato móda vlastně zpět. I když najdete MÓDNÍ kousky, které nejsou typické pro RETRO STYL OBLEČENÍ. Ale určitě jsou inspirovány alespoň z malé části, která zasahuje do minulosti.