To jsou mi novinky

Na internetu má ta to o věc výhodu, že se na vás umí zaměřit. Hledali jste nedávno jen tak nový stůl? Hups a už na vás bude vyskakovat pěkně dlouho. I když už jej máte koupený. Děje se tak díky cookies, které vás špehují. A co že vám to podstrkují? No přece reklamu. Můžete mít blokovač reklam jaký chcete, vždy k vám něco pronikne. Tyto reklamní technologie mají svoje cestičky a mistry programátory, kteří umí přelstít i jakýkoli adblock. Což je prográmek, který reklamu zase brzdí, takže ji máte méně, nebo alespoň přijatelné množství.Světelná reklama
Adblock je anglická zkratka ze slov ADvertise a BLOCK. Zkrátka, blokování reklam.
Jenže pokud umělec programátor mlaskne reklamu přímo do videa a ta se stane jeho pevnou součástí, nemá adblock naději to zastavit. Protože ji prostě nevidí. A to je kámen úrazu.
Někomu to nevadí, jiný nadává. Je pravdou, že někdy nejsou opravdu některé spoty vhodné k dané video zprávě, nebo k probíranému tématu.
Těchto triků používají samozřejmě mistři svého řemesla více, jen aby k vám tu věcičku nacpali.
Není však nutno hořekovat. Někdy je to i dobrá věc, protože spousta programů je zadarmo jen kvůli tomu, že má reklamní banner s reklamou třeba na spodní prádlo. Banner je takový ten malý pásek, mimo programy bývá umístěn třeba na webu, i když je pravda že v současnosti se už moc nepoužívá.Obří reklama
Hráči také vědí, že právě díky reklamám, například na auta, si mohou zahrát spousty her, aniž by za ně platili. Tyto verze bývají zkrácené, ale hráči to nevadí, protože si může vyzkoušet, zda si právě ten jeho PC se hrou poradí a zda se nebude sekat. Pokud ne, tak pak teprve kupuje (nebo krade) plnou verzi bez reklam.
Takže jsme se podívali na reklamu ze dvou stran a sami musíme přiznat, že se to přežít dá. A pokud ji vidět nechcete, musíte si zalézt do nějaké ulity, protože je nemožné jim uniknout.