Nenechte vaše nohy zahálet i s pronajatým vozem

Pronajměte si vůz pro cestování kolem Prahy – v okolí Prahy je celá řada překrásných míst, která můžete navštívit, a provozovat tu pěší turistiku. Cestování s pronajatým vozidlem je výhodnější, než využívání hromadné dopravy, nebo vlastního vozu. Vlastnictví vozidla obnáší spoustu plateb a starostí, zejména o technický stav, a nepotřebujete-li vyloženě auto ke své práci každý den, stojí za zamyšlení právě jeho pronájem z půjčovny aut v Praze. Vyjde vás to levněji a hlavně jste bez starostí – resp. vaší jedinou starostí je předat vůz v pořádku. Vyplatí se samozřejmě nějaké rozumné pojištění pro případ, že havarujete, anebo vozidlo poškodíte vlastní vinou.

hrad Český Šternberk

A co se týče výletních míst, můžete to zkusit třeba v okolí Sázavy, nedaleko vrchu Medník, podél řeky vede turisticky značená cesta s krásnými výhledy na řeku. Nádherné vyhlídky si užijete i na Berounce, v úseku mezi Sýkořicemi a Čivicemi, tedy v poměrně dlouhé vzdálenosti říčního toku.

hrad Karlštejn

Vezměte na výlet přátele ze zahraničí – vůz si můžete pronajmout i na ruzyňském letišti a vzít na výlet přátele, kteří k vám přiletí letadlem ze zahraničí. Kromě prohlídky Prahy a mnoha zajímavostí, která se na území hlavního města ukrývají, jim můžete představit přírodní krásy i historické památky Středočeského kraje. Nemusíte za nimi cestovat ani moc daleko, tedy pokud samozřejmě nechcete směřovat dál, např. do Jižních Čech. Navštívit byste mohli hrady Karlštejn, Křivoklát, Kokořín a Český Šternberk. V blízkosti letiště se nachází zřícenina hradu Okoř s malebným okolím Zákolanského potoka.

Provozujte bosonohou turistiku – ploché nohy se stávají civilizačním problémem a jednou z příčin jsou ochablé svaly chodidel díky nevhodné obuvi. Dá se tomu zabránit zejména chůzí naboso v přírodě. Můžete výlet pojmout i tak, že si vyberete vhodné terény pro bosonohou turistiku, např. mezi oblázky v řekách nebo v potocích, anebo v lesním terénu, který není znečištěný průmyslovým odpadem. Anebo na nějakém z bosonohých chodníčků, které se v naší zemi budují již řadu let.