Najděte kompromis a zažeňte hádky

Hádky tak nějak ke vztahům prostě patří, pokud je jejich výsledkem lepší komunikace, a vyřešení problému. V případě, že se však hádáte každý den, a nikdy se nedoberete řešení, je na čase začít řešit komunikaci. Pokud totiž každý z vás komunikuje jiným způsobem, nikdy se na své vztahové cestě nesetkáte, a hádky nakonec povedou k toxicitě vztahu, až jeho ukončení. Každý pár má jiný způsob, jakým komunikuje. Je však důležité i to, co hádky způsobuje. Jak je tedy řešit?

pohádaný pár

Hádky o penězích

Hádat se kvůli financím je zbytečné, ale je to důvod většiny hádek ve vztazích. Řešení je přitom velmi jednoduché. V případě, že spolu žijete nesezdaní, ale máte děti, měly by se finance rozdělit tak, aby pokryly společné výdaje, ale zároveň aby vám každému zbývala přibližně stejná částka na osobní účely. Pokud například muž vydělává mnohonásobně víc než žena, která nemůže budovat kariéru, protože se stará o děti, není tak úplně fér, aby hradila stejnou sumu, jako onen muž. Zde existují dvě jednoduchá řešení. Buďto se dohodnete, a změníte způsob financování, nebo vám partner bude více pomáhat s domácností a dětmi, ať máte šanci najít si přivýdělek. V případě sezdaných párů je to jasné. Existuje jednoduchá formule SJM – společné jmění manželů. To, co oba vyděláte, vám patří stejným dílem, bez ohledu na to, kolik vydělá který z vás. Pokud například žena vydělává dvakrát více než manžel, neznamená to, že má nárok na větší luxus, protože jakožto manželé mají mít finance společné. A v případě, že spolu žijete bez dětí a nesezdaní, je to jednoduché. Každý máte své finance, a je vaší povinností přispívat stejné finance na společnou domácnost. Nemáte však právo mluvit partnerovi do toho, kolik a za co utrácí, protože jsou to skutečně jen a jen jeho peníze.

nůžky a smlouva

Žárlivost

Žárlivost je jako kyselina, která spolehlivě rozežere každý vztah. Je-li oprávněná, končí to zlomeným srdcem a ponížením, a pokud je neoprávněná, končí to mnohdy ještě hůř. Ve vztahu máte oba nárok na své soukromí, a přehnaná žárlivost nikam nevede. Pokud váš partner přehnaně žárlí, ačkoliv nemá důvod, musíte mu dát jasně najevo, že vám buď bude důvěřovat, nebo vztah nemá cenu. Pokud je však žárlivost opodstatněná minulou nevěrou, musí partner, který byl nevěrný, vynaložit snahu, a chovat se k opačnému pohlaví tak, aby nedával najevo více zájmu, než je potřeba. Také je potřeba si ve vztahu pravidelně prokazovat náklonnost, která je jako ujištění dostačující.