Šetrná léčba pro každého

Dnes stále častěji skloňovaná civilizační choroba hemeroidy straší snad všechny členy populace. Co když to postihne zrovna mě? Opravdu to bolí? Je léčba nepříjemná? Asi bych se za to měl stydět… To je jen malá část myšlenek, která mnoha lidem postiženým touto zdravotní nepříjemností probíhá hlavou. Každá druhá reklama v televizi doporučuje ten zaručeně nejlepší přípravek na domácí léčbu, bez bolesti a bez komplikací.

palčivá bolest

Zkusíme to celé uvést na pravou míru. Víte, jaká je skutečná příčina hemeroidů? Jedná se o specifický druh křečových žil, které vystupují na povrch anální sliznice. Příčinou jejich vzniku je oslabení vaziva sliznice, jež umožní žilním pletencům vyhřeznout na povrch. V počátcích jde o nebolestivé potíže, to se však může snadno změnit. Je proto dobré potíže podchytit hned na začátku a pustit se do odborné léčby. Jedině tak se vyhnete chronickým potížím a bolestivým komplikacím a zánětům, jejichž léčba už je náročnější a rekonvalescence i bolestivá.

dobrý lékař

Jak probíhá ambulantní ošetření? Jednoduše se objednáte na naši kliniku, není potřeba si žádat doporučení od vašeho obvodního lékaře, můžete k nám přijít rovnou. Lékař provede vstupní vyšetření a podle rozsahu potíží zvolí nejvhodnější metodu ošetření. V prvních stádiích toto ošetření probíhá ambulantně a není třeba se na něj nijak připravovat. Zákrok sám je nebolestivý, v následujících hodinách můžete pociťovat tlak v konečníku, citlivější pacienti mírnou bolest, která odezní během pár hodin. V podstatě za týden už bude po všech potížích.

zkušený chirurg

Důležité je dodržovat zdravou životosprávu, aby se potíže nevracely a došlo k potřebné regeneraci. Nezbytnou součástí je dostatek stravy bohaté na vlákninu a dostatečný pitný režim. Těsně po zákroku je třeba se vyhnout silně kořeněným, soleným nebo kyselým jídlům, po zhojení je možné je opět s mírou zařadit do jídelníčku. Zde máte zdraví ve svých rukou.