Přidejte při hubnutí k teniskám i raketu

Teniskami přezdíváme obuv, kterou obecně používáme pro sportovní účely. V teniskách můžeme jezdit na kole, procházet se po parku anebo v něm běhat, v teniskách se také mnozí z nás snaží shodit nějaké to kilo navíc. Je-li to váš případ a chcete hubnout běháním po asfaltu nebo třeba kolem rybníka, zkuste dát teniskám původní formu – tenisovou. Co takhle k teniskám přidat míčky, raketu a vyšlápnout si na antukovou plochu, přepaženou sítí?

tenistka při hře

Bude vás to bavit – nemusíte být vrcholoví sportovci, abyste sčítali body a úspěšné zápasy, tenis je zábavný i v rekreační formě. Budete mít radost nejen z pohybu, ale i z každého úderu, který míček zasáhne, a přemístí jej tam, kam chcete. Někteří lidé se zaměřují pouze na vývoj hry, co se týče skóre, ale to je velká chyba, měli byste mít radost i ze samotných výměn a z vlastních schopností vůbec tenis hrát.

tenis na antuce

Kila půjdou dolů – co je na tenisu povzbudivé, je námaha nohou a břišních svalů, a to jsou právě partie, kde se ukládá nejvíce podkožního tuku. Hraním tenisu se nohy, břicho a záda důkladně prokrví, a to je právě to, co potřebujete – prokrvit svaly a spálit kalorie.

Psychologický efekt hubnutí – hubnutí sportem není vždy příjemné, je to namáhavé a ne vždy se nám podaří přinutit se k nějaké aktivitě. Když si zahrajete tenis s tenisovými raketami Wilson, budete vtaženi do hry a vaše pozornost se nezaměří na to, že musíte vynakládat námahu, ale spíše na samotný průběh hry. Stolní tenis, klasický tenis i badminton jsou sporty, s nimiž se hubne docela snadno a bez traumat.

Nezraníte se – kdo provozuje cyklistiku, musí počítat i s nebezpečnými pády. Hokej také není zrovna bezpečný sport, stejně tak jízda na koni, lyžování či splouvání divoké vody. S tenisem se zraníte jen velmi výjimečně, většinou kvůli špatnému došlapu n kurtu. Nepotřebujete tu žádné ochranné pomůcky, co jen překáží a hru ztěžují.