Alkohol jako dárek

Když vybíráme dárek, často intuitivně zamíříme k regálu s alkoholem, jelikož lahví něčeho dobrého obvykle neurazíme. Jak ale vybrat nejen správný druh alkoholu, ale celkově i vhodný nápoj a značku? A jaké máme možnosti?

Víno

Víno rozhodně patří jako lehčí alkohol mezi klasiku. Pokud víte, že daná osoba nepohrdne skleničkou dobrého vína, máte na půl vyhráno. Proč napůl? Protože nyní musíte vybrat takové víno, které potěší. Má dotyčný rád bílé, červené, nebo snad růžové? Upřednostňuje suché, nebo sladké? A jakou značku? Při výběru vína se poraďte s odborníky ve vinotéce, a rozhodně se vyhněte nákupu levných značek, které nemusí stát za nic.

dvě sklenice s vínem

Likéry

Pokud dotyčný dává přednost sladkému druhu alkoholu, s destiláty nešlápnete vedle. Vybírejte ale jen ty kvalitní, protože laciný dárek nikdy nepůsobí dobře. Zde ale již můžete trošku experimentovat, a zkusit potěšit dárkem, který ještě nezná. Na výběr je toho spousta. Například výborný mandlový likér Lihovarek.cz, který navzdory své jemné chuti opravdu kope, tudíž se jedná o pití, se kterým se musí opatrně, a je ideální si jej vychutnávat. Pro milovníky kávy se pak přímo nabízí kávový likér, ku zdraví jsou zde zase bylinné likéry, a svěží chutí potěšíte s likérem ovocným.

Rum

I milovníky rumu můžete potěšit dobrotou, kterou ještě neznají, nebo nějakou lepší lahví. Ačkoliv je Rum původem z Karibiku, můžete potěšit i výborným tuzemským rumem, například Svachovým tuzemákem.

Whisky a destiláty

Ti kdo volí raději panáka něčeho tvrdšího, jistě nepohrdnou lahvinkou dobré whisky, nebo kvalitního destilátu. V případě whisky je lepší si připlatit za lepší láhev, tudíž se nejedná o dárek, který věnujete jen tak někomu. Zato kvalitní a chutný destilát lze sehnat za dobrou cenu, pokud víte, co dotyčný rád pije.

whisky a dvě sklenice

Pokud sháníte alkohol jako dárek, vyhněte se obyčejným řetězcům, a zamiřte raději do specializované prodejny. Chcete-li nakoupit z pohodlí domova, e-shop lihovárek nabízí velký výběr alkoholických nápojů, také v krásných dárkových sadách a baleních.