Je třeba dát bazén do správné kondice

Pokud si zakoupíme nový venkovní bazén a chceme, aby dobře sloužil přes celou sezónu, tak je třeba se o něj dobře starat. Je pravdou, že to hlavně budeme dělat pro svoje zdraví, ale také aby nám bazén sloužil dobře plnou řádku let. Budeme potřebovat celou řadu bazénové chemie, která je pro naše zdraví nezávadná, ale bude po celou dobu skvělým pomocníkem pro správný chod a kvalitní vodu. Otázkou je jakou vodu budeme používat, jelikož tvrdá voda je třeba ještě dalším postupem ošetřit, aby měla správnou hodnotu. Určitě se nemá nic podceňovat a ani přehánět, proto pokud si nebudeme vědět rady, je lepší se obrátit na odborníky https://eshop.techneco.eu/, kde získáme nejen radu a doporučení, ale i možnost si daný výrobek zakoupit.

bazén

Základní přípravky jsou nezbytně nutné

Udržet si v bazénu pěkně zářivou vodu vyžaduje několik nutných postupů a záleží také, jakou bazénovou chemii zvolíme.

  1. Chlorová chemie – zde je hlavním prvkem aktivní chlor. Jedná se o nejúčinnější přípravky, které vůbec mohou existovat. I když bychom nějakým nedopatřením jednou vynechali pravidelný proces čištění, tak se nic nestane, jsou totiž tak aktivní a dlouhodobé, že je hned tak nějaký problém nepřekvapí. Velmi žádané jsou multifunkční tablety 5v1, které jsou efektivní a všestranné. Ale kvalitní jsou i tablety start, triplex, rychlorozpustné, chlorové a další přípravky. Jen je trochu problém, že lidé citliví na přítomnost chloru tuto metodu ošetření nemohou používat.
  2. Chemie bez chloru – kde nelze použít údržbu na bázi aktivního chloru, tak tato kategorie je správná volba. Už žádný štiplavý zápach nebo podrážděný zrak. Jedná se o kyslíkovou chemii a bude vyžadovat trochu více péče a hlídání, než její předchůdkyně. Určitě je vhodné přípravky doplnit kyslíkovým aktivátorem. Ten posiluje účinek aktivního kyslíku. Použít se dají OXY tablety, krystaly, aktivní kyslík a další přípravky.

plavecký bazén
Budete dále potřebovat testery na hodnotu pH vody, bez kterých by se to neobešlo a pro správný chod filtrace určitě filtrační písek nebo zeolit. Určitě bude dobré vůbec celkovou péči o bazén nepodceňovat, ale naopak se ještě poradit o vhodnosti nejen přípravků, ale také různých bazénových pomocníků nebo doplňků.