Nezařazené

Legenda se vrátila aneb proč Ford Mustang GT

V minulosti byste byli šťastní za to, že dostanete na výběr tolik možností výběru motorů. Standardně je nabízen vůz s výbavou 3,7 litrového V6 s výkonem 300 koní. Ford vám však nabídne i variantu s 2,3 litrovým EcoBoost čtyřválcem a 310 koňmi. Ale to není nic oproti úpravě GT kdy s 5,0 litrovým motorem V8 najdete pod kapotou výkon až 435 koní, případně pro fajnšmekry je tu elitní Shelby GT350, který nám nabídne výkon 526 koní. A to už je panečku jízda.
ford mustang na pobřeží.jpg
                Není pochyb o tom, že výkonné vozy vyžadují skvělé bezpečnostní prvky, což v tomto případě nebude problém. Mustang získal 5 hvězdiček v celosvětovém ratingu a klasicky se dodává se zadní kamerou a adaptivním tempomatem. Skvělý je i dostupný blind spot systém, který s pomocí cross-traffic alertu (CTA), dokáže sledovat provoz za vámi.
                Za pět desetiletí je jasné, že Mustang zaznamenal mnoho změn ve svém designu. Přechozí Mustangy vypadaly rozhodně dobře, ale bylo na něm něco rušivého. Toho si nejspíš byli vědomi i designéři Fordu a vůz tak vypadá opravdu skvěle. Linky jsou ostřejší, než kdy bývaly. Samozřejmostí jsou xenonové světlomety, zadní LED světla a 17 ti palcová slitina. GT se může chlubit až 19 palcovými koly a zkrátka ať už ve formě kabrioletu nebo kupé vypadá prostě skvěle!
                Rozhraní SYNC3 nám umožní vychutnat si opravdu působivou technologii aktivovanou hlasem a pro uživatele IPhonu jistě přijde vhod systém Siri Eyes Free. A abychom to měli kompletní, nezapomeňte si v konfiguraci zvolit výkonný 390 wattový Shaker Pro Audio Systém.
ford mustang gt.jpg
                Zážitek z jízdy je prostě nekompromisní. Chcete svůj Mustang s manuální nebo automatickou převodovkou? Nebo dokonce pádlové posunovače pro větší výkon? Zábavu naleznete v každé variantě a s výbavou GT dostanete ještě balíček s brzdami Brembo. Ale ať už si chcete užít zábavu na trati, dálnici nebo na zakroucených serpentinách, bude váš Ford Mustang připraven v té nejlepší formě.