Nezařazené

Matky – vstávat a cvičit!


Ve zdravém těle je možná zdravý duch, ale když je vaše tělo unavené, vyčerpané a vystavované každý den velké honičce kolem jednoho nebo více dětí, pak se už myšlenka na nějaký pohyb v hlavě ani nevyskytne, natož aby se takový plán vůbec podnikl.Ze všech stran je slyšet, jak si maminky na mateřské dovolené stěžují na to, že nemají čas pravidelně cvičit, aby se zbavily svých poporodních kilogramů. A co nabízí doba těmto maminkám? Ve skutečnosti více tlaku než motivace!
cvičení venku

Příběhy slavných jsou spíše demotivující

Každá matka, která je známá ve světě showbyznysu, je samozřejmě i vizitkou pro dnešní obyčejné mámy, které jsou doma. Jak to dělají, že vypadají snad okamžitě po porodu jako modelky, bez nějaké známky toho, že se právě taky staly mámou a není to na nich vůbec znát? Pravda je taková, že díky své publicitě dobře vědí, že nemají na výběr, a pokud nechtějí vyčnívat z davu, tak musí na sobě makat.
Fotky několik dnů, měsíců nebo rok po jejich porodu jsou pro mámy, které mají nezastavitelný režim spíše demotivující. A ještě vypadají tak svěže, odpočatě a pořád pracují. To maminky doma – nemůžou vůbec pochopit.
mamka s mimčem

Nátlak a zlehčené podmínky

Jako ženy, byste se měly zamyslet nad tím, jestli jsou dnešní mámy motivované ke cvičení známými tvářemi z televize nebo k tomu spíše nucené. Podmínky, které nasvědčují tomu, že mají čas cvičit a vypadají naprosto báječně, jsou však do značné míry ovlivněné právě jejich postavou. Mají hlídání (většinou chůvu), peníze, více času a díky tlaku médií a veřejnosti i prvotní cíl, kterým není 24 hodinová péče o miminko, ale to – zhubnout a vypadat božsky!

Proč by měly matky dřít ještě více?

Není nutné příliš zdůrazňovat, jak náročný den prožívá maminka se svými dětmi doma. Jediné, co by ji však mělo trápit je to, jestli její děti mají vše, co potřebují ke štěstí a nikoliv maminku s mindráky, že slavné ženy porodily a vypadají jako párátka.
Každé kilo jednou půjde dolu a brát si příklad právě z žen – matek, které si to umí zařídit tak, aby mohly více cvičit než se starat o jejich dítě není to, co by jich mělo trápit a ovlivňovat jejich mateřství a čas strávený s dětmi. Jestli máte chvilku – zacvičte si, ale nikdy to nevyhrocujte jen proto, že to od vás požaduje společnost nebo máte na talířku příklad nějaké slavné osobnosti.