Pozvěte na stěhování trezorů odborníky

Kladete si otázku, zda má vůbec v dnešní době význam vlastnit trezor, když lze ukládat peníze do více bank a mít pojištěný vklad? Ano, má, za prvé se vždy hodí mít doma větší finanční obnos v hotovosti už jen z toho důvodu, že dojde ke kolapsu serverů, hackerským útokům, dlouhodobému výpadku elektřiny (blackoutu) a vy si za virtuální peníze nekoupíte ani chleba. Tištěné peníze jsou zkrátka pořád platné, a doufejme, že budou, a že si lidé uvědomí nebezpečí virtuální reality, která je mnohdy mimo naši přímou kontrolu. Peníze ze sejfu se vám nikam nevypaří, a pokud jej máte dobře zabezpečený, je málo pravděpodobné, že jej vykradou jak amatérští kasaři, tak i profíci.

stěhování trezoru

Za druhé byste měli mít v sejfu uložené ty nejcennější dokumenty, případně šperky. Měly by tam být rodné listy, kupní a nájemní smlouvy, záložní média pro zálohování dat (externí disky), magnetické pásky atp. A za třetí byste měli vědět o stěhovací firmě, která vám promptně, dle potřeby, přestěhuje trezor, kam potřebujete. Trezor totiž asi stěží budete stěhovat sami, pokud váží několik stovek kilogramů nebo dokonce pár tun, nepomůže vám ani kulturistický trénink.

velký trezor

Pro stěhování trezorů v Praze Stěhování Mamut je zapotřebí speciální technika a pracovní postupy a tato monstra se musí přemísťovat velice opatrně, aby nedošlo k poškození jejich okolí (zdiva místnosti, schodiště, zábradlí atd.) Trezory se mohou stěhovat jen v rámci jedné budovy po nouzovém schodišti, ale také se mohou přemístit na dlouhou vzdálenost na druhý konec republiky, k tomu jsou pak zapotřebí autojeřáby a vozidla s potřebnou nosností. Pro stěhování trezorů je také důležité zajistit parkovací místo pro veškerou techniku, tedy např. v Praze pro mobilní jeřáb a kamion. A jedna rada na závěr – stěhování trezorů hlaste stěhovací firmě vždy předem, v časovém předstihu, nejlépe několika týdnů.