Složitější web

Ono totiž jednoduché stránky můžete mít zadarmo za pět minut. Nasázet vše od tabulek až po fotky do šablon zvládne i šimpanz. Ale udělat normální web s více funkcemi, to už chce mít spoustu znalostí o věci jako takové. Například o HTML, statickém a dynamickém webu a tak dále. Mimochodem víte, jaký je rozdíl mezi webem statickým a dynamickým? Pokud se na ně díváte, nepoznáte rozdíl. Ten první je však ovládán programátorem a vy sami si tam nic nepřidáte ani nesmažete. Výhodou je naprostá kontrola, protože se v něm pracuje pouze v HTML. A právě proto se hodí na stránky, které nebudou moc často upravovány.

web

Web dynamický má tu výhodu, že je generován a pokud je tedy již jednou postaven, je jedno kým a máte k webu přístupová práva, můžete si na této stránce a dalších dělat v podstatě co chcete. Tedy mazat texty a fotky a samozřejmě i přidávat. Nepotřebujete žádné extra znalosti jako u HTML. Tento web tak může spravovat vlastně kdokoli.

Chcete-li si jej nechat udělat někým jiným, například u tvorby webových stránek Ostrava, budou vás zajímat asi nejvíce to, jaký je mezi nimi rozdíl finanční.

U webu statického zaplatíte celou jeho stavbu, a pak za každou jeho úpravu. V podstatě tak platíte práci programátora a ta rozhodně není laciná. Kdežto u webu dynamického zaplatíte jen za systém a stavbu základu. Později už neplatíte nic. Tedy ani za vkládání a ni za mazání čehokoli, protože si to vlastně uděláte sami. Takže si to shrneme.

Statický web, první malá investice, pak však vysoké náklady na případné úpravy.

web v různých zařízeních

Dynamický web, první velká investice, a pak již nic. Tedy za úpravy této stránky. Samozřejmě, že jiné výdaje tam budou, chcete-li jej mít plně funkční.

Tvorba webových stránek Ostrava se vám o vše postará a případně také poradí ve výběru, pokud vám tento článek moc nepomohl. Ostatně to ani nebylo jeho účelem, tím bylo udělat jen malý přehled, a to se stalo.