Svatební den – pověry a tradice


My, jako ženy již od dětství sníme o našem svatebním dni. V představách plánujeme, jak vše bude probíhat a úplně nejraději si vykreslujeme naše překrásné bílé šaty a to, jak budeme vypadat naprosto dokonale. Nesmíme ale zapomínat na nejrůznější tradice a pověry, kterými je tento velký den opředen. Tato doba se k nim sice staví jinak než naši předci, ale kdo by chtěl riskovat, že se něco nečekaně zvrtne? Proto je dobré občas přece jen preventivně uvěřit.

Svatební šaty

Vše začíná vlastnoručním rozvážením svatebních pozvánek a zvaním hostů, kterého by se měli zúčastnit oba partneři. Mým názorem je, že tradici pojící se s něčím novým (symbol nového začátku), starým, půjčeným (věc by měla pocházet od ženy, která je šťastně provdána) a modrým (tato barvy symbolizuje věrnost), není nutné nijak představovat, protože ji vidíme skoro v každém filmu, kde dochází ke svatbě. Myslím, že pro tuto dobu je vhodná následující pověra: nevěsta nesmí v žádném případě šít vlastnoručně své svatební šaty, protože by ji mohlo opustit štěstí. To se vám dámy ale ulevilo co? Kdo by si totiž zrovna v této době šil sám šaty že? Takže toto si už můžete škrtnout ze seznamu. Své šaty by také neměl nikdo kromě nevěsty zkoušet, protože to prý přináší nevěru ze strany ženicha. Co se týče muže, měl by volit kravatu na místo motýlka, protože by mohl ženě uletět.
Ženich a nevěsta

Dámy před svatbou Vás ale také čeká velice složitý úkol. Musíte přemluvit všechny své kamarádky a další ženy, které zvete na svatební hostinu, aby se alespoň na tento den vzdaly hubnutí a diet, protože úkolem všech svatebčanů je ochutnat svatební dort, abyste v manželství neměli smůlu.

Tradicí, která se vyskytuje na většině svateb, je rozbití talíře a jeho následné zametání, vzájemné krmení se polévkou a krájení svatebního dortu. Nejenže střepy přinášejí štěstí, ale všechny tyto aktivity by měly poukazovat na to, že si pár bude v manželství napomáhat a budou si oporou. S počasím si v tomto ohledu nemusíte dělat starosti, protože ať je jakkoli vždy to značí něco dobrého: slunečný den značí klid, déšť přináší štěstí a bouřka vášnivé manželství. Přiznejme si, kdo by ale chtěl, aby mu na svatební den pršelo natož byla bouřka?